ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA RELACJI Z ZAWODÓW:

RELACJA Z ZAWODÓW/ TV REPORT FROM SATURDAY SUPERFINAL

W niedzielę zakończyła się największa impreza strzelecka w Polsce. W trzydniowych zmaganiach o nagrodę główną FIAT PUNTO wzięło udział 415 zawodników z: Finlandii, Rosji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy Polski i Sri Lanki.

Polmozbyt Plus Polish Open Kaliber 2014 to już piętnasta edycja naszej imprezy. Co roku, coraz więcej zawodników odwiedza Białystok. Rangę zawodów podnosi to, że stanowią dla strzelców kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Myślimy, że wszystkim podobała się niesamowita atmosfera, której nie ma nigdzie indziej, oraz cenne nagrody.

W tym roku samochodem o kolorze „granatowy rock-and-roll” odjechała Joanna Tomala z Floty Gdynia. Młoda, ale utytułowana zawodniczka – drużynowa rekordzistka świata i mistrzyni Europy. W eliminacjach do finału (do których przeszło 32 zawodników) była bezkonkurencyjna. W ścisłym SUPER FINALE, transmitowanym na żywo w TVP Białystok, pokonała między innymi Żanetę Iwaszuk z naszego klubu, która zawody wygrała 2 lata temu, oraz Jurego Suchorukowa – wicemistrza olimpijskiego, mistrza świata z Ukrainy. W ostatnim strzale Joanna wygrała z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, strzałem lepszym o zaledwie 0,5 punktu.

Po raz pierwszy w historii samochód wygrała zawodniczka strzelająca z pistoletu.

- „Emocje są nie do opisania. Trochę mi się łamie głos. Chce mi się płakać i jestem szczęśliwa.”- powiedziała zwyciężczyni po ostatnim strzale.

W poniedziałkowe południe Joanna po raz pierwszy zatankowała swoje auto i odjechała do Gdyni.

W niedzielę rozegrano finał Anschutz Cup, w którym główną nagrodą był nowiutki karabin ANSCHUTZ 8002 S2 z celownikiem 10 klikowym (6834). Po emocjonującym strzelaniu zwycięzcą okazał się Oleksandr Tsarkow z Ukrainy.